(044) 284 93 57          office@dkz.gov.ua

Природничі проблеми національної безпеки України у викликах новітньої історії

В монографії висвітлено актуальні питання сучасності України, повʼязані з наявністю, використанням та прогнозуванням стану різних складників довкілля, які становлять природно-ресурсний потенціал держави. Розкрито геополітичні проблеми національної безпеки України в умовах сучасних криз, висвітлено соціально-економічні аспекти розвитку України, в тому числі з точки зору природничих умов і ресурсів як геополітичного чинника. Детально проаналізовано природні ресурси як об’єкт державної безпеки України. Досліджено екологічні проблеми в умовах викликів новітньої історії, виконано оцінювання техногенної діяльності людини та проведено моделювання геоекологічних наслідків. Проаналізовано природно-ресурсні проблеми глобального масштабу та їх наслідки для України. Запропоновано моделі на основі геоінформаційних технологій в контексті оцінки безпеки довкілля України.

Автори монографії відверто висловлюють своє ставлення до сучасного стану й питань майбутнього використання природних ресурсів держави, авторитетно інформують суспільство і застерігають від продовження сучасних тенденцій у використанні природного надбання своєї батьківщини, аналізують і прокладають шляхи оптимізації використання  природних ресурсів. 

Наведений у монографії матеріал щодо стану природно-ресурсних можливостей України, його прискіпливий аналіз і науково обґрунтований дороговказ подальшого раціонального використання природних багатств держави – це не тільки науковий здобуток, а й достовірне знання, яке мають використовувати державні службовці, студенти, аспіранти, освітянські та академічні колеги-науковці, викладачі. 

Природничі проблеми національної безпеки України у викликах новітньої історії : монографія / За ред. Г.І. Рудька, В.В. Стецюка. Київ–Львів–Гейдельберг–Малага–Чернівці: Букрек, 2019. – 504 с. : іл.

 

Відзиви:
FileDescription
Download this file (1_bondarenko.pdf)ВідзивГолови Комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України
Download this file (2_polyuhovich.pdf)ВідзивПершого заступника Міністра освіти і науки України Полюховича Ю.
Download this file (4_cependa.pdf)ВідзивРектора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Цепенди І.Є.