(044) 284 93 57          office@dkz.gov.ua

Методичні рекомендації (друга редакція)

Державна комісія України по запасах корисних копалин розробила другу редакцію «Методичних рекомендацій щодо приведення запасів об’єктів, що обліковуються в Державному балансі запасів корисних копалин України, які не розробляються, у відповідність до вимог Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр, затвердженою постановою КМУ від 05.05.1997 № 432 (зі змінами)».

Розробка цього нормативно-методичного документу спрямована на надання практичної допомоги організації ДНВП «Геоінформ України», що здійснює Державний облік запасів родовищ корисних копалин і підготовку приведення запасів об’єктів, що обліковуються в Державному балансі запасів корисних копалин України які не розробляються, у відповідність до вимог Класифікації України.

Наша національна класифікація заснована на тих самих підходах до категоризації запасів/ресурсів, що і Рамкова класифікація запасів і ресурсів викопних енергетичних та мінеральних корисних копалин Організації Об’єднаних Націй (РКООН-2009). Усі категорії запасів /ресурсів корисних копалин які використовуються Класифікацією України мають свої аналоги в РКООН-2009. Це не лише дозволяє врахувати потреби держави а і забезпечує порівнянність статистичної звітності про запаси і ресурси на міжнародному рівні.

 З впровадженням Методичних рекомендацій спеціалісти, які ведуть облік об’єктів Державного балансу запасів корисних копалин України отримають загальний алгоритм переведення у формат діючої Класифікації України запасів і ресурсів корисних копалин по об’єктах, які до цього часу не розроблялись або матеріали геолого-економічної оцінки по яким не проходили державної експертизи запасів відповідно до цієї Класифікації.

В процесі удосконалення Державного балансу запасів можливо виявлення відомостей про об’єкти які можуть бути номіновані для подальшого залучення у господарювання з постановкою на них робіт з геологічного вивчення, або - за умови проведення до початку промислового освоєння його переоцінки - видобування.

У другій редакції  опрацьовані і враховані зауваження та пропозиції що надійшли від ДНВП «Геоінформ України».

ДКЗ закликає громадськість приєднатись до обговорення другої редакції Методичних рекомендацій щодо приведення запасів об’єктів, що обліковуються в Державному балансі запасів корисних копалин України і не розробляються та надати свої пропозиції та зауваження до 15 грудня 2021 р. на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або надіслати на адресу: 01133, м. Київ, вул. Г. Алмазова, 18/7, оф. 816.