(044) 284 93 57          office@dkz.gov.ua

Офіційне спростування щодо публікації, яку поширюють Інтернет-ЗМІ про звернення колективу Державної комісії України по запасах корисних копалин до Президента України щодо її керівника

Вважаємо за необхідне запобігти маніпуляціям ЗМІ та надати коментар з приводу публікації.
 
17 вересня 2020 року в деяких електронних виданнях з'явилась публікація про начебто звернення колективу Державної комісії України по запасах корисних копалин до Президента України Володимира Зеленського з проханням відсторонити керівника ДКЗ.
В цих публікаціях міститься лист за поданням колективу ДКЗ, датований 29 травня 2020 р., який порочить ділову репутацію голови ДКЗ, його честь та гідність. Варто зазначити, лист не містить жодного підпису від представників колективу ДКЗ, що вказує на абсолютну анонімність та намагання надалі уникнути відповідальності за поширення неправдивої інформації. Колектив ДКЗ обурений використанням свого статусу в таких огидних публікаціях.
 
Інформація щодо доведення Державної комісії України по запасах корисних копалин до стану банкрутства не відповідає дійсності. Ба більше, ДКЗ одна з небагатьох організацій в геологічній галузі, яка без використання коштів Державного бюджету здійснює свою діяльність, забезпечуючи оцінку мінерально-сировинної бази України, достовірність оцінених запасів корисних копалин та економічну ефективність їхньої розробки. За роки своєї діяльності ДКЗ завжди була прибутковою організацією та своєчасно сплачувала податки та обов’язкові платежі до Державного бюджету України, тим самим поповнюючи його. ДКЗ не має заборгованості по податкам та зборам, а також заборгованості по заробітній платі перед працівниками ДКЗ.
 
Стосовно закидів з приводу надання незрозумілих безвідсоткових кредитів зауважуємо, що суб'єкти господарювання мають право без обмежень самостійно здійснювати господарську діяльність, що не суперечить законодавству, а надання безвідсоткової поворотної фінансової допомоги для покращення матеріального стану державних підприємств геологічної галузі узгоджувалось з трудовим колективом ДКЗ.
 
Згадані у листі припущення щодо корупційної складової під час виконання головою ДКЗ своїх обов'язків є поширенням завідомо неправдивої інформації. Проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин чітко регламентовано законодавством із залученням висококваліфікованих експертів-практиків, науковців, представників вищих навчальних закладів, головних геологів та головних інженерів підприємств.
 
Оплата праці голови ДКЗ відбувається відповідно до чинного законодавства. Рудько Г.І. декларує свої доходи відповідно до Закону України "Про запобігання корупції". 
 
До слова, хочемо зауважити, що Рудько Георгій Ілліч – доктор геолого-мінералогічних, географічних та технічних наук, професор, академік Академії наук вищої школи України, академік Академії гірничих наук України. Георгій Ілліч – Почесний розвідник надр. Йому присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки. Рудько Г.І. нагороджений медалями В.І. Лучицького, Л.І. Лутугіна та відзнакою МНС. Георгій Ілліч¬ – автор понад 550 наукових праць – монографій, підручників для вузів, під його керівництвом розроблено більш ніж 40 методичних розробок та інструкцій ДКЗ. Під його керівництвом захищено 2 докторські та 7 кандидатських дисертацій. Під його керівництвом та безпосередній участі виконана геолого-економічна оцінка 5000 родовищ корисних копалин України. За роки своєї діяльності Рудько Г. І. працював у польових геологічних експедиціях на Алтаї, в Західному та Східному Сибіру, Карпатському та інших регіонах України, на Кавказі (Вірменія, Грузія, Чечня), в Середній Азії (Узбекистан, Таджикистан), Казахстані. Його виробничий стаж – 46 років, із них 19 років – польовий. Працював за сумісництвом у Чернівецькому, Львівському, Київському національних університетах, Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу, Національному транспортному університеті. Член Спеціальної групи експертів ЄЕК ООН з гармонізації термінології щодо запасів і ресурсів корисних копалин. Науковий стаж – понад 25 років.
 
Також, завдяки діяльності голови ДКЗ Комісія є авторитетною організацією, відомою і визнаною  не лише в межах нашої держави, але й на міжнародній арені. Найбільш плідним є науково-методичне співробітництво ДКЗ із Спеціальною групою експертів Європейської Економічної Комісії ООН з класифікації енергетичних та мінеральних ресурсів і запасів корисних копалин, а також Цільової групи експертів ООН з шахтного метану Комітету з усталеної енергетики Європейської Економічної Комісії ООН. 
 
На міжнародному рівні ДКЗ та його голова визнаються, проте чомусь у власній країні відбувається паплюження честі, гідності та ділової репутації людини, яка докладає усіх зусиль задля збереження та примноження мінерально-сировинної бази України.
 
Найприкрішим звинуваченням даних публікацій з точки зору Закону та Моралі є закиди стосовно перебування голови ДКЗ на інвалідному візку. Даний факт не має перекреслювати його трудові здобутки та здібності як керівника. Конвенція про права осіб з інвалідністю та Закон України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні" декларують, що особи з інвалідністю в Україні володіють усією повнотою соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод закріплених Конституцією України, законами України та міжнародними договорами. В даних публікаціях порушуються принципи: поваги до притаманного людині достоїнства, її особистої самостійності, зокрема свободи робити власний вибір, і незалежності;  недискримінації; повного й ефективного залучення та включення до суспільства; поваги до особливостей осіб з інвалідністю і прийняття їх як компонента людської різноманітності й частини людства; рівності можливостей; доступності.
 
Дискримінація людини за ознакою інвалідності принижує людську гідність. 
 
Як висновок, колектив ДКЗ застерігає не піддаватись маніпуляціям з боку недобросовісних провокаторів та звертайтесь лише до офіційних джерел.
 
З повагою, колектив ДКЗ