(044) 284 93 57          office@dkz.gov.ua

В Державній комісії України по запасах корисних копалин відбулась робоча зустріч присвячена Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр

Реформи в галузі користування надрами, що впроваджуються у даний час в Україні, спрямовані на вдосконалення умов діяльності компаній гірничодобувної промисловості та залучення інвесторів. Важливою умовою для підвищення привабливості гірничодобувної промисловості України є перехід на міжнародні стандарти звітності про запаси корисних копалин.

В ході робочої зустрічі Голови ДКЗ України Г. Рудька з т.в.о. Голови Державної служби геології та надр України О. Кирилюком, що відбулась 14 травня, було обговорено розроблені зміни до Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр України відповідно до Рамкової класифікації ООН викопних запасів і ресурсів енергетичних і мінеральних корисних копалин (РКООН-2009), яка подана на розгляд Кабінету Міністрів України. Затвердження цієї Класифікації є важливим кроком для ефективного функціонування класифікаційної системи України у світлі інтеграції в світову економічну модель, з метою покращення інвестиційного клімату у сфері надрокористування.

Голова ДКЗ доповів про участь у роботі Дев’ятої сесії експертної групи ЄЕК ООН з класифікації запасів і ресурсів корисних копалин в рамках Тижня Класифікації ресурсів ЄЕК ООН, що проходив 23-27 квітня 2018 р. в Палаці Націй м. Женева (Швейцарія), в якій представили доповідь «Класифікація запасів і ресурсів корисних копалин України (адаптація до РКООН-2009)». 

Також було зазначено, що завдяки роботі ДКЗ, Україна першою з країн колишнього СРСР адаптувала національну класифікацію запасів та ресурсів корисних копалин до Міжнародної Рамкової класифікації ООН для викопних енергетичних та мінеральних ресурсів (далі – РКООН) і  продовжує брати активну участь у розробці Глобального коду звітності щодо запасів і ресурсів корисних копалин.