(044) 284 93 57          office@dkz.gov.ua

MINING WORLD UKRAINE 2017

11-13 жовтня 2017 р. в Києві на території виставкового центру «КиївЕкспоПлаза» пройшла Міжнародна спеціалізована виставка гірничодобувної промисловості MiningWorld Ukraine 2017. Голова ДКЗ Рудько Г.І. прийняв участь у роботі Всеукраїнського круглого столу «Актуальні питання надрокористування в Україні», який був проведений в рамках роботи виставки.

До роботи круглого столу також долучилися представники галузевих міністерств, профільних асоціацій, керівники підприємств, представники медіа, а також зацікавлені фахівці та експерти в сфері надрокористування України. З доповідями виступили: голова Державної служби України з питань праці Чернега Роман Тарасович, голова комітету з питань користування надрами Федерації роботодавців України Шеветовський Валентин Валентинович,  департамент вугільно-промислового комплексу Міненерговугілля Павличенко Олена Станіславівна, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Салій Іван Миколайович, директор групи компаній KAI (KrivbasAcademInvest) Назаренко Михайло Володимирович, Кайрат Елеуссізов, Caterpillar Global Mining. Голова ДКЗ Георгій Ілліч Рудько виступив з доповіддю на тему «Нормативно-правові та методичні аспекти застосування критеріїв міжнародних стандартів звітності для геолого-економічної оцінки запасів і ресурсів корисних копалин ДКЗ України», в якій наголосив на важливості гармонізації Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр України з Міжнародною рамковою класифікацією запасів і ресурсів твердих горючих і мінеральних корисних копалин (РК ООН), Системою управління вуглеводневими ресурсами (PRMS), шаблоном звітності CRIRSCO у зв’язку із глобалізацією ринків мінерально-сировинних та енергетичних ресурсів.

В ході заходу були розкриті: юридичні аспекти та законодавчі ініціативи надрокористування в Україні; концепція створення державної автоматизованої системи спостереження за регіональним використанням надр та технікою безпеки в гірничій промисловості; загальні положення та проблеми державного сектора вугільної промисловості в Україні; нормативно-правові та методичні аспекти використання критеріїв міжнародних стандартів звітності геолого-економічної оцінки запасів ресурсів корисних копалин в Україні; питання доступу, видобутку і глибини переробки ресурсів; питання впровадження інновацій в рамках K-Mine – надрокористування третього тисячоліття; світовий досвід впровадження сучасних систем для видобутку вугілля на середніх і малих пластах.

Президія та учасники  Всеукраїнського круглого столу «Актуальні питання надрокористування в Україні», який був проведений в рамках роботи виставки MiningWorld Ukraine 2017