(044) 284 93 57          office@dkz.gov.ua

Делегація ДКЗ взяла участь в 6-й Міжнародній конференції з медичної геології (МЕДГЕО-2015)

Делегація ДКЗ у складі голови Г.І. Рудька та начальника управління Нецького О.В. взяла участь в 6-й Міжнародній конференції з медичної геології (МЕДГЕО-2015), що відбулась 26 липня – 1 серпня 2015 р. в Університеті м. Авейро (Португалія).

За даними організаторів, 150 дослідників з 36 країн (Алжир, Бразилія, Канада, Китай, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Єгипет, Фінляндія, Франція, Греція, Угорщина, Індонезія, Іран, Ірландія, Ізраїль, Італія, Корея, Латвія , Литва, Мексика, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігерія, Португалія, Росія, Руанда, Словенія, Південна Африка, Іспанія, Швеція, Тайвань, Великобританія, Україна, Уругвай і США) відвідали цей захід, підкресливши важливість медичної геології в науково-дослідницькій, викладацькій та політичній сферах.

На МЕДГЕО-2015 розглянуто широке коло питань: 1) забруднювачі навколишнього середовища – здоров'я і хвороби; 2) екологічна токсикологія, патологія та епідеміологія; 3) зміна клімату і здоров'я людини; 4) лікувальні властивості мінералів і води; 5) медична геологія міст; 6) моделювання, картування і моніторинг екологічних небезпек і хвороб; 7) досягнення аналітичних методів.

Делегація України представила дві доповіді:

  • усну «Оцінка ризику небезпечних геологічних процесів та їх вплив на здоров'я населення України», в якій висвітлені питання науково-методологічних фундаментальних основ медичної геології, як науки, окреслені результати досліджень впливу компонентів геологічного середовища та процесів, що у ньому відбуваються, на стан здоров'я населення різних регіонів України; 
  • постерну "Медико-бальнеологічна оцінка підземних вод України: оптимізація використання підземних вод", що відображає комплексні питання щодо використання підземних вод, їх оцінки як корисної копалини із урахуванням техноприродних особливостей геологічного середовища, техногенного навантаження на геологічне середовище України; характеризує необхідність оцінювання медико-геологічного ризику впливу геологічного середовища (у т.ч. його гідрогеологічної складової) на стан здоров'я населення.

Під час заходу делегація України представила монографію "Медико-гідрогеохімічні чинники геологічного середовища України" (за редакцією Г.І. Рудька), в якій розглянуто гідрогеохімічний аспект медичної геології, що полягає в дослідженні механізмів впливу на стан здоров’я населення природних і техноприродних особливостей ресурсів підземної гідросфери, що споживаються населенням як питні та мінеральні води. Монографія отримала схвальні відгуки і визнання колег-науковців зі всього світу.

001 002
Фото 1. Усна доповідь "Оцінка ризику небезпечних геологічних процесів та їх вплив на здоров'я населення України" (доповідач проф. Рудько Г.І.) Фото 2. Постерна доповідь "Медико-бальнеологічна оцінка підземних вод України: оптимізація використання підземних вод" (доповідач Нецький О.В.)